Joomla Styles by User Reviews iPage
  • Wolontariat
    Wolontariat
  • Ekologia
    Ekologia
  • Wsparcie przedsiębiorczości
    Wsparcie przedsiębiorczości

Nasze działania - Sport, rekreacja i integracja


Sport powszechny nie polega na osiąganiu najlepszych wyników. To działania rozwijające powszechną, różnorodną aktywność fizyczną i jak najbardziej powszechny do niej dostęp. Rywalizacja jest ważną częścią sportu, ale w tym przypadku nie najważniejszą. Tu chodzi o dobrą zabawę, aktywne spędzanie czasu, naukę nowych dyscyplin, ich zasad i techniki. Sport powszechny ma znaczenie nie tylko dla zdrowia, ale również dla lokalnej współpracy, rozwijania obywatelskiego zaangażowania (we wszystkie sprawy lokalne, nie tylko sportowe), wzmocnienia działań organizacji pozarządowych, pielęgnowania więzi między ludźmi.

Sport powszechny może być drogą do rozwoju społeczności, kształtowania charakteru młodych ludzi, ich zdrowia, aktywizacji osób dorosłych, starszych, ale także rehabilitacji osób po kontuzjach czy tych trwale niepełnosprawnych. To działania obejmujące całe społeczeństwo, o których znaczeniu wiedzą władze m.in. w takich krajach, jak Wielka Brytania, wpajające zamiłowanie do sportu swoim obywatelom od najmłodszych lat.

W Polsce coraz więcej mówi się o sporcie powszechnym i widzi się osoby na co dzień uprawiające sport. Sondaż przeprowadzony przez TNS OBOP w 2012 roku wyraźnie wskazuje, że coraz więcej z nas jest aktywnych. Co piąty dorosły Polak ćwiczy każdego dnia, a 27 proc. jest aktywnych 2-6 razy w tygodniu.

Dlatego Fundacja Gramy w Zielone apeluje o wspieranie działań mających na celu rozwój infrastruktury sportowej (w Zatoniu budowę wielofunkcyjnego boiska i siłowni na powietrzu), które będą odgrywać w tym procesie ogromną rolę.

Boisko wielofunkcyjne w Zatoniu

Poniżej podajemy adres strony internetowej z ciekawymi działaniami sportowymi, które można realizować np. na Orlikach lub boiskach wielofunkcyjnych.

Zapraszamy  do odwiedzenia www.naszorlik.pl

Nasi partnerzy