Joomla Styles by User Reviews iPage
  • Wolontariat
    Wolontariat
  • Wsparcie przedsiębiorczości
    Wsparcie przedsiębiorczości
  • Sport, rekreacja i integracja
    Sport, rekreacja i integracja

Aktywna wiosna z Fundacją Gramy w Zielone


W ramach Projektu „Aktywna Wiosna” w dniach 04-05 maja 2018r. odbył się już drugi, organizowany przez Fundację "Gramy w Zielone" spływ kajakowy.

Kajaki 01

Tym razem trasa została rozłożona na dwa etapy. Pierwszy, nazwijmy go „rozgrzewający”, prowadził z Mostek( k. Świebodzina) kanałem Niesulickim oraz wokół jeziora Niesłysz do Niesulic. Tam nabieraliśmy sił przed drugim etapem naszej wycieczki. Obiad, mecz piłki siatkowej, wspólne ognisko i integracja do późna w nocy.

kajaki 03 kajaki 06

kajaki 05

Rano, tak samo jak w pierwszy dzień obudziła nas piękna pogoda i bezchmurne niebo. Po śniadaniu wsiedliśmy do kajaków, nawet nie wiedząc ile wysiłku nas czeka. Płynęliśmy kanałem Ołobockim. Jest to trudna trasa obfitująca w liczne przeszkody.

kajaki 04

Woda miejscami szeroka i spokojna a miejscami wąska i bystra, liczne urządzenia hydrologiczne, powalone drzewa i inne przeszkody były dużym wyzwaniem zarówno dla tych którzy płynęli kajakiem pierwszy raz, jak i dla weteranów. Jednak wszyscy dali radę dzięki zgodnej współpracy. Wspaniałe towarzystwo i atmosfera, piękna pogoda i cudowna przyroda, sport i rekreacja oraz aktywny wypoczynek. Dwa dni „poza światem”. Aż ciężko było wracać.

Kajaki 02

kajaki 07 kajaki 08

kajaki 09

Dziękujemy za pomoc w organizacji spływu Towarzystwu Turystycznemu "Chapacz" oraz pozdrawiamy komandora spływu pana Waldemara Pieńkowskiego a także naszego ratownika i pilota zabezpieczającego. Wielkie podziękowania kierujemy dla radnego miasta Zielona Góra Wiesława Kuchty za propagowanie aktywnego wypoczynku i przeznaczenie ze swojej puli Radnego środków finansowych na realizację tego Projektu.

Projekt sfinansowany ze środków Urzędu Miasta Zielona Góra.

Nasi partnerzy