Joomla Styles by User Reviews iPage
  • Ekologia
    Ekologia
  • Wsparcie przedsiębiorczości
    Wsparcie przedsiębiorczości
  • Wolontariat
    Wolontariat

Na sportowo i ekologicznie integrowaliśmy się na Sportowym Pikniku Rodzin


17 września 2016r. Fundacja Gramy w Zielone zorganizowała Sportowy Piknik Rodzin na kompleksie sportowym w Zielonej Górze-Zatoniu.

Festyn sportowy 03

Impreza miała charakter lokalny. Rodzinnie przybyli mieszkańcy sołectwa Zatonie, którzy brali udział w rywalizacji sportowej oraz ekologicznej.

Festyn sportowy 04 Festyn sportowy 05

Festyn sportowy 06

Piknik rozpoczęliśmy od krótkiej rozgrzewki  dla młodszych i starszych, później podział na drużyny i rywalizacja zespołowa. Do pokonania było kilka konkurencji:
-podawanie piłki górą i dołem,
-sztafeta z piłką,
-skoki na dużej piłce-sztafeta,
-strzały na bramkę i rzuty do kosza.

Festyn sportowy 07

Wszyscy zawodnicy ambitnie walczyli o punkty dla swoich drużyny. Gratulacje dla najmłodszych uczestników, którzy z dużym sprytem wykonywali swoje zadania.

Festyn sportowy 08 Festyn sportowy 09

Później był czas „dla każdego coś dobrego” czyli kto miał ochotę uczestniczył w meczu siatkówki i piłki nożnej, grach zręcznościowych, konkursie ekologicznym i plastycznym.

Festyn sportowy 16

Festyn sportowy 15

Festyn sportowy 18

Festyn sportowy 10

Festyn sportowy 11 Festyn sportowy 12

Mięliśmy też gości specjalnych, naszych miejscowych mistrzów w tenisie stołowym –Filipa i Jakuba, braci Krzywniaków. Chłopaki nieźle wymiatacie, pełen szacun.

Festyn sportowy 23

Szkoda tylko , że był silny wiatr i nie wszyscy zdążyli zagrać z mistrzem. Na spragnionych i głodnych czekały soki, woda, ciasteczka, cukierki. Było też ognisko nad którym piekliśmy kiełbaski.

Festyn sportowy 24

Szerzej chcemy podzielić się z Wami wrażeniami z konkursu ekologicznego i plastycznego, które przygotowały i prowadziły nasze Ekolożki: Marta Wyciszkiewicz, Aldona Karwacka, Dorotka Borzdyńska.

Festyn sportowy 19

Konkurs ekologiczny miał ważne zadanie edukacyjne ,przede wszystkim promował proekologiczne postawy, zwracał uwagę na dbałość o środowisko, w którym przebywamy, a także uczył dzieci i młodzież jak należy segregować śmieci. Marta przywiozła z ZGKiMu potrzebne materiały edukacyjne, ulotki, książeczki, które zostały rozdane uczestnikom pikniku.

Festyn sportowy 20 Festyn sportowy 22

Były „łatwe”, ale tylko pozornie pytania i bardzo trudne, na które większość z nas udzielała błędnych odpowiedzi. Oto niektóre pytania, które zadawały nasze Ekolożki, Wy macie ułatwione zadanie, bo podajemy też odpowiedzi. 

Festyn sportowy 21

Jaki jest orientacyjny czas rozkładu odpadów?
2 tyg. ręcznik papierowy, 2 mies. resztki jedzenia, 6 mies. papier, 2 lata dykta, 5 lat guma do żucia, 5 lat niedopałek papierosa, 35 lat nylon, 50 lat kubek styropianowy, 65 lat  gumowa podeszwa, 80 lat metalowa konserwa, 150 lat puszka, 400 lat reklamówka, 450 lat pielucha, 1000 lat butelka PET.

Uzupełnieniem konkursu były rysunki nt. przyrody. Dzieci, które wzięły w nim udział z pewnością mają talent plastyczny, który pomagała im odkryć nasza Plastyczka-Wolontariuszka Aldona Karwacka.

Festyn sportowy 34

Oczywiście za udział w konkursie były nagrody ,a komisja miała trudne zadanie żeby wyłonić zwycięzców, wszystkie rysunki były piękne.

Festyn sportowy 33

Dziękujemy dziewczyny za przygotowanie i przeprowadzenie tego konkursu.

Po raz pierwszy prowadziliśmy też akcję „Pozytywnie zakręceni”, zbieraliśmy nakrętki dla niepełnosprawnego Bartka z Żagania. Cały wór, który udało się zapełnić to Wasza zasługa.

Festyn sportowy 25

Dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli nakrętki, a szczególnie Radkowi, Adasiowi, Darkowi, Wioli Bratkowskiej z rodzinką, pracownikom Urzędu Statystycznego z Zielonej Góry. 

Zachęcamy tych, którzy zapomnieli, albo nie wiedzieli, do końca października możecie podrzucić nakrętki do siedziby Fundacji, ul. Zatonie-Jaśminowa  3.

Było rodzinnie, wesoło, sportowo i ekologicznie.

Festyn sportowy 26

Festyn sportowy 28 Festyn sportowy 30

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i miłą atmosferę.

Szczególne podziękowania i ukłony kierujemy do Marty i Pawła Wyciszkiewicz właścicieli  firmy P.U.H Mar-Tech, którzy nie tylko brali udział w zawodach sportowych, ale również wspomogli mocno organizację całej imprezy oraz zasponsorowali część urządzeń do gier zręcznościowych oraz słodkie nagrody.

Wielkie podziękowania przesyłamy do naszej zaprzyjaźnionej organizacji, Stowarzyszenia Dobry Start z Drzonkowa, a konkretnie do Prezesa p. Wiesława Kuchty ,który nieodpłatnie użyczył i przywiózł nam gry zręcznościowe i namiot.   

Dziękujemy naszym młodym wolontariuszom Kindze Stanek, Kasi Modrzejewskiej ,Radkowi Karwackiemu za obsługę gier zręcznościowych. Za organizację-przewóz ławek i stołów, dostarczenie i użyczenie stołu pingpongowego ,zakupy -Markowi, Radkowi, Donacie Karwackim. Wsparcia technicznego udzielili nam także nasi Wolontariusze: Paweł Wyciszkiewicz, Robert Karwacki, Piotr Małycha, Jacek i Olek Kucia. I jak zawsze na posterunku fotograficznym – Darek Pawlak.

Festyn sportowy 01

To już nasze ostatnie działanie w ramach projektu: „Rozwój Klubu Wolontariuszy-Liderów Społecznych Inicjatyw”. Teraz czekamy na Wasze propozycje działań , zgłaszajcie je do Fundacji, a my pomożemy je Wam zrealizować.

Przez cały okres realizacji projektu od maja do września, aktywnie uczestniczyli i wspomagali działania Fundacji nasi Wolontariusze-Liderzy: Nikola Uglik; Marta, Paweł, Nastka Wyciszkiewicz;  Mirek, Jarek, Kacper, Kamil, Dorota Borzdyńscy; Piotr, Kacper Małycha, Jacek, Olek Kucia; Darek Pawlak, Robert, Radek, Marek, Donata Karwaccy; Kinga Stanek; Kasia Modrzejewska; Karolina, Edyta, Jarek Brzeczka; Dorota, Andrzej Skafirjak.

Dziękujemy, bez Was nie zrealizowalibyśmy zaplanowanych działań.
Pozdrawiamy Zespół Fundacji Gramy w Zielone.

 

Sportowy Piknik Rodzin zrealizowany został w ramach projektu "Rozwój Klubu Wolontariuszy - Liderów Społecznych Inicjatyw".

Partner ZLOP                         Partner FIO

Nasi partnerzy