Joomla Styles by User Reviews iPage
  • Ekologia
    Ekologia
  • Wolontariat
    Wolontariat
  • Sport, rekreacja i integracja
    Sport, rekreacja i integracja

Złoto drużyny Fundacji Gramy w Zielone na Turnieju Sołectw


Dnia 27 sierpnia 2016r. w Zielonej Górze- Zatoniu miało miejsce Partnerskie Święto Dzielnicy Nowe Miasto. Wśród różnych imprez towarzyszących Fundacja Gramy w Zielone przeprowadziła Turniej Sołectw. W tej tradycyjnej imprezie rekreacyjno- sportowej wzięły udział cztery drużyny z sołectw: Jany, Krępa, Racula, Zatonie.

PSD 60 PSD 61

Drużyny Sołectw Krępa i Racula

PSD 63 PSD 62

Drużyny Sołectw Zatonie i Jany

Każda drużyna składała się z 5 pięciu osób: 2 kobiety, 2 mężczyzn i dziecko do lat 12. 

Naszą drużynę- sołectwa Zatonie reprezentowali sportowcy-wolontariusze z Fundacji Gramy w Zielone: Karolina Brzeczka (kapitan), Kinga Stanek, Natalia Sadecka, Kacper Borzdyński, Jarek Brzeczka

PSD 65

Uczestnicy i organizatorzy Turnieju Sołectw Dzielnicy Nowe Miasto Zielona Góra

Odbyło się pięć konkurencji:
1.Skoki obunóż z miejsca. Liczyła się suma odległości wszystkich zawodników.
2.Rzut poduszką na odległość dowolną techniką. Liczyła się suma odległości wszystkich zawodników.
3.Skoki na dużej piłce- sztafeta. O miejscu decydował czas wykonania zadania przez wszystkich zawodników.
4.Biegi z rakietą tenisową- sztafeta. Na rakietce niesiona była piłeczka tenisowa, o przyznanych punktach decydował czas wykonania wszystkich zawodników.
5.Wąż strażacki. W konkurenci brało udział dwóch zawodników: kobieta i mężczyzna, których zadaniem było przetoczenie piłeczki pingpongowej z jednego końca węża na drugi. O przyznanych punktach decydował czas wykonania zadania.  

PSD 49 PSD 53

PSD 54 PSD 56

PSD 57 PSD 58

Trzeba przyznać, że wszyscy zawodnicy pomimo ogromnego upału ambitnie i z poświęceniem walczyli o jak najlepszy wynik dla swojej drużyny.

Nasza drużyna  była bezkonkurencyjna, zdobywając  pierwsze miejsce i maksymalną ilość punktów. Drugie miejsce wywalczył zespół z Raculi, trzecie miejsce zdobyła drużyna z Krępy, a czwarte miejsce po zaciętej walce przypadło zespołowi z Jan.

PSD 06

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział i wspólną zabawę, kibicom za dopingowanie. Podziękowanie kierujemy do sędziów-wolontariuszy z Fundacji Gramy w Zielone: Jarka, Mirka, Kamila Borzdyńskich; Jacka i Olka Kucia; Roberta Karwackiego; sekretarza turnieju-Edyty Brzeczki oraz Radka Karwackiego z pomocy technicznej. A także ukłony i podziękowania przesyłamy do Marka Karwackiego radnego dzielnicy Nowe Miasto, który jest również prezesem Fundacji i sprawcą, że zebraliśmy super drużynę i obsadę sędziowską oraz Donaty Karwackiej, która prowadziła i czuwała nad prawidłowym przebiegiem zawodów. Bez Was nie byłoby turnieju. Jak zwykle profesjonalną oprawę fotograficzną zapewnił nam Dariusz Pawlak-dziękujemy i pozdrawiamy.

PSD 64

Szczególne podziękowania kierujemy do zawodników naszej „złotej drużyny”, którzy przekazali wygrane nagrody na kolejną inicjatywę sportową, którą będzie realizować Fundacja. Już teraz zapraszamy na Sportowy Piknik Rodzin, który odbędzie się 17 września na kompleksie sportowym w Zielonej Górze-Zatoniu. Niedługo na naszej stronie zamieścimy program i regulamin uczestnictwa.

Zachęcamy osoby zainteresowane profilem działania Fundacji do kontaktu i współpracy. Razem „GRAJMY w ZIELONE”.

Pozdrawiamy
Zespół Fundacji Gramy w Zielone

Nasi partnerzy