Joomla Styles by User Reviews iPage
  • Wolontariat
    Wolontariat
  • Edukacja
    Edukacja
  • Ekologia
    Ekologia

Maraton Sportu integrował mieszkańców Sołectwa Zatonie


6 sierpnia 2016r. Fundacja „Gramy w Zielone” zorganizowała turnieje piłki siatkowej i nożnej dla amatorów. Frekwencja dopisała- do turniejów zgłosiło się po 5 drużyn. Cztery amatorskie zespoły i jeden Klub Sportowy. Turnieje odbywały się równolegle na boisku trawiastym i wielofunkcyjnym w Zielonej Górze-Zatoniu.

Marsport 02 Marsport 03

Szczególnie cieszy fakt, że młodzi kapitanowie Artur Ochremczuk (drużyna „Prawilniaki”) oraz Krystian Lewandowski (d. „Szerszenie”) zmobilizowali swoich kolegów i utworzyli dwie drużyny młodych, które ambitnie walczyły z drużynami kapitanów: Mirka Borzdyńskiego (d. „Zatonie Stars”) oraz Piotra Małychy (d. „Tygrysy”), którzy do udziału zaprosili swoich sąsiadów oraz  znajomych i stanowili dwie drużyny  starszych. Piątym zespołem była drużyna KS Zatonie na czele z kapitanem Krzysztofem Sadeckim, która była gościem honorowym i grała poza kwalifikacją z racji swojego zawodowstwa.

Marsport 04 Marsport 05

Drużyna KS Zatonie  była bezkonkurencyjna, poza kwalifikacją zajęła pierwsze miejsce zarówno w piłce nożnej jak i piłce siatkowej- gratulujemy i życzymy sukcesów i zwycięstw na gruncie zawodowym.

Gratulujemy drużynom amatorskim. Wszyscy zawodnicy wykazali się bardzo dobrą kondycją– swoisty maraton sportu, który trwał 5 godzin, bo każda z drużyn rozegrała po cztery mecze w piłkę nożną i siatkową. Wymagało to dużej siły, koncentracji i woli walki. Tylko krótkie przerwy na kiełbaskę oraz łyk wody dawały wytchnienie i odpoczynek.

Marsport 07 Marsport 06

„Złoto” w piłce nożnej zdobyła drużyna „Prawilniaki” pod wodzą Artura Ochremczuka, a w piłce siatkowej najlepsza była drużyna „Zatonie Stars” prowadzona przez Mirka Borzdyńskiego.

Tabela wyników drużyny amatorskie:

Piłka nożna Piłka siatkowa
1. Drużyna Prawilniaki- kpt. Artur Ochremczuk 1.Drużyna Zatonie Stars- kpt. Mirosław Borzdyński
2. Drużyna Tygrysy- kpt. Piotr Małycha 2. Drużyna Tygrysy- kpt. Piotr Małycha
3. Drużyna Szerszenie- kpt. Krystian Lewandowski 3.Drużyna Prawilniaki- kpt. Artur Ochremczuk
4. Drużyna Zatonie Stars- kpt. Mirosław Borzdyński 4.Drużyna Szerszenie- kpt. Krystian Lewandowski

Pogoda „prawie” dopisała. Deszcz popsuł mam tylko zakończenie turniejów z rozdaniem nagród i wręczeniem dyplomów. Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim zawodnikom za rywalizację w duchu fair play i wspólną zabawę, licznie przybyłym kibicom za dopingowanie i stworzenie miłej i przyjaznej atmosfery. KS Zatonie za użyczenie sprzętu sportowego i grilla, naszym wolontariuszom: Marcie Wyciszkiewicz, Darkowi Pawlakowi, Radkowi Karwackiemu, Markowi Karwackiemu za przygotowanie i przeprowadzenie turniejów.

Turnieje sportowe pokazały, że baza sportowa: boisko trawiaste i świeżo oddane do użytku boisko wielofunkcyjne są bardzo potrzebne nie tylko dla zespołów zawodowych, ale również dla amatorskich grup sportowych, dzieci, młodzieży, dorosłych.

Marsport 09 Marsport 08

Deszcz, który popsuł nam zakończenie  i podsumowanie imprezy obnażył jednak dosadnie brak na kompleksie sportowym w Zatoniu budynku z szatniami i sanitariatami oraz zapleczem kuchennym i salką sportowo-gościnną. W popłochu musieliśmy zbierać cały catering, rzeczy, dokumenty i przeczekać deszcz w ciasnym kantorku, który użyczył nam KS Zatonie oraz w samochodach, a wielu z nas po prostu rozjechało się do domów.

Fundacja „Gramy w Zielone” apeluje do mieszkańców sołectwa Zatonie, żeby wzięli pod rozwagę realizację w/w budynku z funduszu integracyjnego, który dopełniłby zatoński kompleks sportowy, co pozwoli na cywilizowane warunki przeprowadzanych imprez sportowych.

Marsport 01

Ideą turniejów  była promocja sportu powszechnego dla różnych grup wiekowych oraz integracja mieszkańców sołectwa Zatonie.

Turnieje zostały zorganizowane i zrealizowane z inicjatywy Wolontariuszy z Fundacji „Gramy w Zielone”.

Niebawem kolejne nasze działania sportowe. Przygotowujemy na wrzesień Sportowy Piknik Rodzin. Program imprezy już wkrótce znajdziecie na naszej stronie.

Pozdrawiamy i zapraszamy do współpracy.
Zespół Fundacji „Gramy w Zielone”

Turnieje siatkówki oraz piłki nożnej zostały  zrealizowane w ramach projektu „Rozwój Klubu Wolontariuszy-Liderów Społecznych Inicjatyw” dofinansowanego w ramach programu „Trampolina- regionalny program wspierania inicjatyw obywatelskich” ze środków finansowych Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Partner FIO                              Partner ZLOP

Nasi partnerzy