Joomla Styles by User Reviews iPage
  • Wsparcie przedsiębiorczości
    Wsparcie przedsiębiorczości
  • Sport, rekreacja i integracja
    Sport, rekreacja i integracja
  • Wolontariat
    Wolontariat

Radosnych Świąt Wielkanocnych


Wszystkim naszym sympatykom i przyjaciołom

życzymy

spokojnych, radosnych i pogodnych

Świąt Wielkanocnych

Fundacja Gramy w Zielone

fgwz   wielkanoc 2017

Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku


Wszystkim naszym sympatykom i przyjaciołom

życzymy

radosnych i pogodnych świąt Bożego Narodzenia

oraz wielu szczęśliwych chwil, sukcesów i wszelkiej pomyślności

w nadchodzącym Nowym 2017 Roku

Fundacja Gramy w Zielone

zyczenia gwz

Weź się do roboty, zbuduj z nami swoje roboty!!!


Fundacja "Gramy w zielone" jako partner nieformalny wraz z Fundacją "Puzzle Nadziei" realizują wspólnie projekt "Robot i ja". 

roboty 1

W ramach projektu organizowane są bezpłatne, kreatywne warsztaty dla  dzieci, młodzieży i dorosłych z robotyki. Udział w zajęciach pozwoli uczestnikom rozwinąć umiejętność logicznego myślenia, rozwiązywać problemy w twórczy sposób, a także rozwinąć wyobraźnię i kreatywność. Zajęcia odbywają się od lipca  i potrwają do listopada 2016 r.

roboty 2

Obecnie mamy wolne miejsca w grupie Master (wiek uczestników: powyżej 14 lat, nie ma górnej granicy wiekowej, dlatego zachęcamy do udziału w zajęciach także rodziców).

Projekt dofinansowany ze środków Programu  Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

Udział w projekcie jest bezpłatny!!
Chętni do udziału w warsztatach proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego  oraz  przesłanie go:
pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub listowne na adres: Fundacja „Puzzle Nadziei”, ul. Ptasia 39/21, 65-525 Zielona Góra (adres tylko i wyłącznie do korespondencji)

Kontakt:
telefon 783 473 441
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
https://www.facebook.com/puzzlenadziei/

Przypominamy o zbieraniu plastykowych nakrętek


Pamiętacie ,zbieraliśmy plastikowe nakrętki dla niepełnosprawnego Bartka z Żagania na  Sportowym Pikniku Rodzin.

Akcję prowadzimy jeszcze do końca października,jeżeli macie niepotrzebne nakrętki to prosimy przynieście je do siedziby Fundacji -ul.Zatonie-Jaśminowa 3.

nakretki

Mamy już cały duży wór,a zebrane nakrętki przekażemy na początku listopada  do Stowarzyszenia Uśmiech Dziecka z Żagania ,która prowadzi szeroką akcję majacą na celu pomoc w rehabilitacji Bartka.

Pozdrawiamy Zespół Fundacji "Gramy w Zielone"

 

Podsumowanie projektu „Klub Wolontariuszy-Liderów Społecznych Inicjatyw”


Nasze wspomnienia-tak wspólnie rozkręcaliśmy społeczną energię.

W terminie maj - wrzesień 2016r. udało nam się zrealizować kilka ciekawych inicjatyw społecznych.

Spływ kajakowy 05

Do udziału w nich zaprosiliśmy ponad 100 osób, które brały udział :w warsztatach umiejętności organizacji imprez, wycieczce autokarowej do Parku Mużakowskiego, spływie kajakowy, turnieju piłki nożnej i siatkowej, sportowym pikniku rodzinnym, warsztatach tanecznych.

Muzakow 02

Głównym celem projektu był  rozwój Klubu Wolontariuszy  Fundacji „Gramy w Zielone”, który udało się zrealizować w 100% ,na stałe współpracuje dzisiaj z nami  25 osób w różnym wieku ,są to nasi Wolontariusze-Liderzy Społecznych Inicjatyw, którzy mają ciekawe pomysły. Mamy nadzieję, że w miarę możliwości będziemy pozyskiwać środki finansowe, żeby przekuwać pomysły na zrealizowane inicjatywy.

warsztaty 01 warsztaty 11

Zapraszamy osoby zainteresowane profilem działań Fundacji do współpracy, nowi Wolontariusze są również mile widziani.

Zrealizowane inicjatywy miały również szerszy wymiar społeczny, chcieliśmy zwrócić uwagę na potrzebę rozwoju lokalnej bazy sportowej. W Zielonej Górze-Zatoniu powstały piękne boiska: trawiaste do piłki nożnej oraz wielofunkcyjne o nawierzchni tartanowej. Jednak brakuje jeszcze na nich zaplecza socjalnego i nasze starania będą prowadzone właśnie w tym kierunku, żeby zatoński kompleks sportowy nie odbiegał od norm europejskich wszakże jesteśmy w Unii Europejskiej.

Festyn sportowy 04 Festyn sportowy 05

Festyn sportowy 16

Inicjatywy, które zrealizowaliśmy miały w dużej mierze charakter sportowy, zawsze z akcentem rodzinnym i ekologicznym. Nasze działania , promowały sport powszechny  dla wszystkich grup wiekowych, całych rodzin.

PSD 65

Zwracaliśmy też uwagę na aspekty ekologiczne,  przede wszystkim na kształtowanie postaw proekologicznych- dbałości o środowisko, w którym przebywamy, poprzez proste działania takie jak sprzątanie po sobie oraz segregowanie śmieci .  

Marsport 01

Dziękujemy naszym Wolontariuszom

Liderzy : Nikola Uglik; Marta, Paweł, Nastka Wyciszkiewicz;  Mirek, Jarek, Kacper, Kamil, Dorota Borzdyńscy; Asia Adamek; Piotr, Kacper , Martynka ,Wiola Małycha; Jacek, Olek Kucia; Gosia Torenc;  Darek, Aneta, Tomek Pawlak, Robert, Aldona, Radek, Marek, Donata Karwaccy; Kinga, Brygida, Sławek Stanek; Kasia Modrzejewska; Karolina, Edyta, Jarek Brzeczka; Dorota, Andrzej Skafirjak; Andrzej, Sławka Baran, to osoby, które aktywnie wspierały i uczestniczyły w inicjatywach Fundacji, włożyły dużo pracy i energii, ale mamy nadzieję ,że również miło i przyjemnie będą wspominały ten czas.  

Pozdrawiamy i zapraszamy do współpracy
Zespół Fundacji „Gramy w Zielone”

Projekt "Rozwój Klubu Wolontariuszy - Liderów Społecznych Inicjatyw" został zrealizowany przy wsparciu:

Partner ZLOP                         Partner FIO

Nasi partnerzy