Joomla Styles by User Reviews iPage
  • Edukacja
    Edukacja
  • Wolontariat
    Wolontariat
  • Sport, rekreacja i integracja
    Sport, rekreacja i integracja

Spływ kajakowy Kargowa - Cigacice


04 czerwca 2016 r. Fundacja „Gramy w zielone” zorganizowała spływ kajakowy w ramach realizowanego projektu : „Rozwój Klubu Wolontariuszy-Liderów Społecznych Inicjatyw”.

Spływ kajakowy 03 Spływ kajakowy 04

W piękny, słoneczny, sobotni poranek wolontariusze Fundacji „Gramy w zielone” wyruszyli do Kargowej by zmierzyć się z 22 kilometrowym odcinkiem spływu na rzekach Obrzycy (20km) i Odrze (2km) . Obrzyca jest dobrą i łatwą rzeką do kajakowania dla osób początkujących, a w większości taką grupę stanowiliśmy lecz długość trasy jaką mięliśmy pokonać trochę nas przerażała.

Spływ kajakowy 05

Spływ kajakowy 08 Spływ kajakowy 09

Później okazało się ,że całkiem niepotrzebnie wątpiliśmy we własne siły, bo cały 22km odcinek pokonaliśmy w niecałe 5h.  Największą trudnością  do pokonania była przenoska w Głuchowie gdzie potężny jaz odgradzający od Odry Kotlinę Kargowską spiętrzył na tyle wodę, że  musieliśmy wyciągać kajaki ostro pod górę ,a później stromo spuszczać na wodę.

Spływ kajakowy 14

Spływ kajakowy 10 Spływ kajakowy 12

Spływ kajakowy 11

Z tą przeszkodą również sprawnie sobie poradziliśmy dzięki wzajemnej pomocy i silnych ramionach naszych męskich wolontariuszy. Przygoda z kajakowaniem była bardzo udana, nikt nie zaliczył wywrotki, więc wszyscy w suchy ubraniach i dobrych humorach dotarliśmy do Cigacic gdzie integrowaliśmy się przy ognisku i pałaszowaliśmy pieczone kiełbaski.

Spływ kajakowy 18

Spływ kajakowy 19 Spływ kajakowy 20

Spływ kajakowy 16

Oczywiście nie zabrakło części artystycznej w wykonaniu naszej najmłodszej wolontariuszki ,5 letniej Nastki, która rozweselała nas wierszykami, piosenkami i zgadywankami.

Spływ kajakowy 21

Spływ kajakowy 22 Spływ kajakowy 23

Naszą fundacyjną tradycją stały się też mecze siatkówki, tam gdzie jest możliwość ,a w Cigacicach było miejsce do piłki plażowej więc rozegraliśmy mecz, młodzież kontra starsi.

Spływ kajakowy 24 Spływ kajakowy 25

Czas płynął tak szybko ,że zanim zdążyliśmy rozegrać czwarty set, trzeba było wracać do domu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom spływu ze wspaniałą ,przyjazną atmosferę oraz wzajemną pomoc. Trasa i organizacja spływu została zaplanowana i zrealizowana przez wolontariuszy Fundacji „Gramy w zielone” przy współpracy i wsparciu organizacyjnym Towarzystwa Turystycznego „Chapacz”. Dziękujemy panu Waldemarowi Pieńkowskiemu prezesowi TT „Chapacz”, który był również komandorem naszego spływu oraz panu Jurkowi Halala, który zabezpieczał spływ jako instruktor kajakarstwa. Ukłony i podziękowania kierujemy również do Beaty i Pawła Grodeckich za wsparcie techniczne przy załadunku i przewozie kajaków.

Spływ kajakowy 01

Wszystkim polecamy spływy kajakowe jako doskonałą formę rekreacji i spędzania aktywnie wolnego czasu.

Zachęcamy osoby, które chciałby uczestniczyć w naszych działaniach do współpracy z Fundacją „Gramy w zielone” oraz do kontaktu z Opiekunem Klubu Wolontariuszy tel.695142083.

W planach mamy jeszcze kilka imprez do zrealizowania:
-warsztaty taneczne dla dzieci, młodzieży, dorosłych,
-sportowy piknik rodzinny
-turniej siatkówki i piłki nożnej

Pozdrawiamy
Zespół Fundacji „Gramy w zielone”

Nasi partnerzy